Blog

Epilasyonda Erkeklerin Tercihi Xlase Lazer

Lazer epilasyon nedir ne şekilde uygulanır ve kesin sonuçlar verir mi gibi sorular sıkça sorulmaktadır. Lazer epilasyon hem kadın hemde erkekler için uygulabilmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu olan lazer epilasyonlar belirli seans sayısı ile uygulanmaktadır. Geçmişe bakıldığında oldukça maliyetli ve acılı bir işlem olan lazer epilasyonlar günümüzde değişime uğramıştır. Avrupa’da en çok tercih epilasyon Xlase lazeri klasik lazerlerden ayıran birçok özelliği mevcuttur. Çift dalga boyuna sahip olan Xlase lazer 25 dakika gibi kısa bir sürede uygulanmaktadır. Gerek güç gerekse dalga boyu sebebiyle rakiplerine fark atmayı başarmış olan cihaz acısız lazer deneyimini yaşamak isteyenler için ideal bir seçimdir. Erkeklerin acı eşiği kadınlar ile kıyaslandığında düşüktür bu sebeple epilasyonun acıya sebebiyet verip vermeyeceği erkekler tarafından merak edilmektedir. Erkeklerde kıllanma problemi oldukça sık yaşanmasına karşın yalnızca anlık ve acısız çözümlere yönelme yapılmaktadır. 


4 Mevsim Lazer Epilasyon
Dünyada üretilmiş olan ilk çift dalga sahip lazer cihazı olan Xlase tüm kıl tiplerinde yüksek performans göstermektedir. Kıllarım ince veya seyrek işe yarar mı gibi soruların oluşmasına neden olmadan her türlü kıl tipinde yüksek performans gösterebilmektedir. Özellikle erkek epilasyon için sıklıkla tercih edilen cihaz 2000w’luk bir güce sahiptir. Seanslarının 25 dakika sürmesi zamandan tasarruf ederek işlemlerini halletmek isteyenler için vazgeçilmezdir. Eski nesil lazer cihazların rafa kaldırılmasına sebebiyet veren Xlase lazer cihazı yaz kış uygulanabilmektedir. Acısız lazer uygulamasında yeni bir çığır açan cihaz 4 ile 6 seans aralığında kıl problemlerinin önüne geçmektedir. Erkek epilasyon seçenekleri arasında sıklıkla tercih edilmesinde acısız bir deneyim sunmasının rolü fazladır. Acı eşiği düşük olan erkeklerin kıl sorunlarının önüne geçmek amacıyla tercih ettiği Xlase lazer epilasyon 10Hz atış tekrarı ile ayrıcalığını ortaya koymayı başarmıştır. Acısız lazer deneyimi ayrıcalıklarından faydalanmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Xlase lazer ile istenmeyen tüylerden kurtulmak oldukça kolaydır. Derinin alt katmanına kolayca ulaşabilen dalgalar kısa seans süreleri ile yüksek performans göstermektedir.

Acısız Diode Lazer
Yüksek performans ile acısız lazer deneyimi almak geçmişte imkansız görünmekteydi. 1 saatten uzun süren seansların yaz aylarına denk gelmemesi için büyük bir çaba sarf edilmekteydi. Fakat günümüzde bu durum neredeyse tamamen değişmiştir. Diode lazer acısız bir deneyim sunarak yüksek performans göstermektedir. Erkek epilasyon için tercih edilen cihaz yüz, sırt ve kol bölgelerinde kolaylıkla uygulanabilmektedir. Uzun süre beklenmesine gerek olmadan 45 dakika kadar kısa bir süre de seans tamamlanmaktadır. Bronzlaştım lazer yaptırabilir miyim veya yaz lekelenme olur mu gibi soruların oluşmasına sebebiyet vermeden dört mevsim uygulanabilmektedir. Erkeklerin kendilerini daha özgüvenli hissetmeleri için gerekli olan tüylerden kurtulmanın en acısız yoludur. Kış aylarında erkeklerin dert etmediği tüyler yaz aylarında havuz ve denize girileceği için büyük bir sorun teşkil etmeye başlamaktadır. Erkekler bunun için oldukça kısa süreli çözüm arayışını girerek anı kurtarmayı amaçlar. Bunun en büyük sebebi ise gerek zaman kaybı yaşamamak gerekse acı çekmemektir. Fakat Diode lazer için bu bahaneler geçerli değildir. Zaman tasarrufu sağlayarak istenilen aylarda kolayca yaptırılabilmektedir. Erkek epilasyon denildiğinde korkulan acı durumu minimum seviyededir. Kadın ve erkeklerin çekinmeden yaptırabildiği Diode lazer tüm cilt tipleri için uygundur. Koyu cilt tipleri de dahil olmak üzere tüm ciltlerde uygulanabilen lazer hava soğutmalı özelliği sayesinde acıyı ortadan kaldırmaktadır. Diode lazer 4 ile 6 seans arasında istenmeyen tüyler için kesin çözüm sunmaktadır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.