Gentlo; Sınıfının En İyisi, Yenilikçi Altın İğne ve Plazma Teknolojisi

Gentlo Altın İğne Uygulaması Nedir?

İnsan vücudunun koruyucusu ve estetik açıdan önemli bir parçası olan cildin yapısında zaman içerisinde çeşitli olumsuz değişiklikler meydana gelmektedir. İleri yaş, güneş ışınları, hava kirliliği, yorgunluk, stres, sağlıksız beslenme, sigara tüketimi ve genetik faktörlere bağlı olarak yapısında meydana gelen değişikliklerle cilt, diğer organlardan daha hızlı yaşlanır. Ciltte yaşlanma etkilerine bağlı olarak kırışıklık, elastikiyet ve nem kaybı ile birlikte lekeler de oluşur. Ciltte; yaşlanma ve çevresel faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan sorunların tedavisinde, sağlıklı ve genç bir görünüm elde etmek için etkili bir yöntem olan “Altın İğne” son yıllarda en çok tercih edilen teknolojidir.

Gentlo altın iğne yeni nesil RF ve Plasma teknolojisini bir arada kullanan ilk ve tek cihazdır. Kırışıklık, gözenek, sivilce ve akne lekelerinin giderilmesi gibi birçok onarıcı işlemi bir arada yapan Gentlo altın iğne uygulaması cilt altının ısıtılması sayesinde cildin kolajen miktarının artmasına ve canlı bir görünüm kazanmasına da yardımcı olur.

Gentlo Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

Altın iğne uygulaması öncesi cilt temizlenir, ağrıyı minimize etmek amacı ile anestezik kremler kullanılır. İğneler ise güvenli ve tamamen kişilere özeldir. Kullanılan iğnenin derinliği uygulanan bölgelere göre farklılık gösterir. Uygun atış sayısı uzman hekimimiz tarafından belirlenmektedir.

Gentlo altın iğne uçları yardımıyla cilt altına yüksek frekanslı radyo dalgaları verilerek kontrollü tahribat sağlanır. Ortalama 25-35 dakika boyunca işleme devam edilir. İşlem sonrasında ciltte kızarıklıkların oluşması normaldir, bunlar birkaç saat içerisinde kendiliğinden kaybolur. Uygulama sonrasında hasta günlük yaşamına hemen dönebilir.

Altın İğne Uygulama Alanları Nelerdir?

  • Cilt kırışıklıklarının tedavisinde
  • Gözeneklerin sıkıştırılmasında
  • Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılmasında
  • Yara izi (skar), sivilce izleri ve cilt lekelerinin tedavisinde
  • Gebelik çatlaklarının tedavisinde
  • Yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmalarında
  • Kol ve bacaklarda görülen sarkmaların tedavisinde
  • Kilo alıp verme gibi çeşitli sebeplere bağlı olarak gelişen vücut çatlakların tedavisinde Gentlo altın iğne uygulaması kullanılmaktadır.

Gentlo Plazma Başlığı Ne İşe Yarar?

Plazma başlığı deriye plazma enerjisi yayarak moleküllerin ve ürünlerin derin dermise emilimini sağlar. Plazma sistemi deri hücrelerinin sterilizasyonunu arttırır. Altın iğne uygulama sonrası plazma başlığı sayesinde ciltte oluşan ödem ve eritem azalır.

Altın İğne Uygulaması Kaç Seans Yapılır?

Altın iğne uygulamasının süresi ve seansı işlem yapılacak bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Bu süre uzman hekimimiz tarafından belirlenmektedir. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her mevsimde uygulama yapılır.Bu uygulama için herhangi bir yaş sınırlandırması bulunmamaktadır.Hem gençlerde, hem orta yaşlarda, hem de ileriki yaşlarda kullanılabilen geniş yaş aralığına sahip bir işlemdir. Genç hastalarda daha çok akne izi tedavisinde uygulanmaktadır.

Altın İğne Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu tedavi sonrasında ciltte oluşabilecek tahribatlara karşı uzman hekimimiz sizlere tavsiyeler verecektir. Bu tavsiyelere uyulması halinde işlemin daha iyi sonuçlar elde etmesi ve oluşması mümkün olan yan etkilerin en aza indirilmesi için oldukça önemlidir.

İşlem eğer yüz bölgesine yapılmışsa makyaj yapılmaması istenir. İşlem sonrasında oluşan tahribatların kabuk tutma ihtimaline karşı kişilerden oluşan bu kabuklanmanın soyulmaması ve doğal soyulma sürecine bırakılması tavsiye edilir.İşlem sonrasında cilt güneş ışınlarına karşı korunmalıdır. Bunun için yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılır.

Altın iğne uygulamasıyla ilk seansın tamamlanması ile birlikte etkiler görülmeye başlar. İşlemin bitmesinin ardından deri altındaki onarım süreci bir süre devam eder. Bu nedenle her geçen gün sonuçlar daha da belirginleşir.

GENTLO YENİLİKÇİ ALTIN İĞNE ve PLAZMA TEKNOLOJİSİ

İçindekiler

SIKÇA SORULAN SORULAR (S.S.S)

Altın İğne Teknolojisi, ciltteki ince çizgileri, kırışıklıkları, lekeleri, striaları ve akne izlerini azaltan bir yöntemdir. Cildin elastikiyetini arttırmak, nemlendirmek ve gençleştirmek için kullanılabilir.

Mikro iğneler cildin üst tabakasını deler ve hedeflenen derinliğe radyo frekans enerjisi uygularak kolajen ve elastin üretimini stimüle eder. Bu sayede cildin yenilenmesine ve gençleşmesine yardımcı olur. Ayrıca, cilt bakım ürünlerinin daha etkili bir şekilde emilmesine olanak tanır.

Plazma Teknolojisi, yüksek enerjili plazma ışınları kullanılarak gerçekleştirilir ve cildi sıkılaştırmak, yeniden yapılandırmak, sterilize etmek ve aktif solüsyonların cildin derin katmanlarına iletilmesini sağlamak için kullanılır.

Plazma, cildin üst tabakasındaki hücreleri stimüle ederek cildin sıkılaşmasına ve gençleşmesine yardımcı olur. Ayrıca ciltteki lekeleri azaltmaya ve hatta yok etmeye yardımcı olabilir.

Altın İğne ve Plazma Teknolojisi cildin yenilenmesi ve gençleştirilmesi için kullanılabilir.

Her tıbbi prosedürde olduğu gibi, bu teknolojilerin de bazı riskleri bulunmaktadır. Bu nedenle, herhangi bir prosedür öncesi mutlaka bir uzman doktorla görüşmek önemlidir.